404 - File or directory not found. | Server Error Problemi

Merhaba,

Problem, olmayan veya yanlış bir dizin ile alakası yok. Sunucuma bağlı olan sitelerimden sadece 1 tanesinde aldığım bir hata ve CHROME'a özgü olarak alıyorum hatayı. Diğer tarayıcı ve bilgisayarlarda sorunsuz sayfalar açılıyor. Fakat kendi windows 10 bilgisayarımdan chrome ile denediğimde bu hatayı alıyorum. Sunucu destek temsilcisinin dns problemi olabileceğini söylemesi üzerine yönetici olarak çalıştırdığım cmd de aşağıdaki komutu çalıştırdım.

ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
exit

Bunu yaptığım zaman bazen site açılıyor bazen birçok defa tekrarladıktan sonra açılıyor. Fakat açılsada sürekli sürekli aynı problem devam ediyor.

sowieso sowieso (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sadece sizin bilgisayarınızda oluyorsa ;
    1- gizli sekmede deneyin.
    2- www.whatsmydns.net intodns.com gibi sitelerden sitenin dns kaydını kontrol edin.
    3- public_html klasörüne 755 izni verin ( bunu hosting firmanızdan onay alarak yapmanızı öneririm.)

    guventas guventas (46)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Dns sorgusunda newyork ve türkiye'de çarpı vardı. Dns kayıtlarında hem kendi sunucuma hem de yandex maile tanımlamıştım problem bu yüzden kaynaklanıyordu sanırım. Yandex dns kayıtlarını silip mx kaydı yaparak problemi çözmüş oldum. sowieso 7 yıl önce