4GB RAM 3,87GB olarak görünüyor.Sebebi ne olabilir?

Bilgisayarımın RAM'i 4GB Fakat  kullanılabilir ram 3,87GB olarak görünüyor.Sebebi ne olabilir?

arjin123 arjin123 (3)
7 yıl önce sordu

  • Başlığıda, yazım boyutlarınıda değiştirmişsin. Güzel olmuş :) temmuz 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Eksik olarak belirttiğin 0.13 Gb değer eğer sistemde onboard ekran kartı varsa onun kullanımına ayrılmış olabilir. Böyle bir hal yoksada yine sistem bu küçük değeri başka bir kullanıma ayırmış olmalıdır. Ayrıca zaten bu çok küçük bir kapasite değeridir; hemen hiçbir önemi vede etkisi olmaz.

temmuz temmuz (12505)