4GB Ramli laptopu 8GB yapmak istiyorum. Mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba öncellikle arkadşalar benim laptopum 4gb ram lenova v15 1tb hdd 4gb ram i5 arkadaşlar ben buna internten 4gb ram daha alıp 8 yapmakistiyorum fakat yer varmı diye baktığımda intrnete bu Bellek(Ram) Yuva Sayısı :Tümleşik+ 1 Adet yazıyor yer varmı fazladan 1 tane daha ram takma yeri ??

krmsenol krmsenol (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bazı bilgisayarlarda 2 adet ram takılacak yer gösterir fakat 1 tane RAM slotu çıkart yani içini açıp bakmadan anlayamazsın veya bilgisayarının modelini googlde aratıp videolardan bakabilirsin ram değiştirme videolarından kaç slot olduğunu.

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

      Speccy programı ile öğrenebilirsin.

      sametdemir sametdemir (60)
      3 yıl önce cevaplandı

        Ram'i sen takacaksan şimdiden aç ve boş slot var mı yok mu kontrol et.  İnternette yazanlara filan bakma. Bir bilgisayarda başıma geldi. Boş slot var görünüyordu. Ram'i alıp açınca gördüm ki tek slotmuş.

        Ayrıca ramlari 2GB + 2GB  da olabilir. İşte o zaman tüm slotların dolu olur ve sen 4GB alırsan ancak 6GB ramin olur. Bu sebepten sen tornavida ile laptopu aç ve kendin kontrol et.

        murat murat (12492)