5 MBPS internet hızı ile ne yapılır?

4-5 MBPS internet hızı ile neler yapılır? Mesela Youtube'da Full HD video izlemek, şu kadar sürede dosya indirmek, sayfa yüklenmesi vs..

baxud baxud (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    5 mbps hızı sana ortalama 500-600 kb/s indirme imkanın verir diye düşünüyorum. Yani örneğin 1 GB'lık bir dosyayı 1 saniyede 500 kb şeklinde indirebilirsin. 1 GB 1024 MB olduğuna göre onu da hesapla artık, benim matematiğim pek iyi değil.

    5 mbps hız günlük işlerin için gayet idealdir. YouTube'da video izlemek, Facebook, Twitter, Instagram'da dolaşmak, uzmanim.net'e gelip bu ortamda vakit geçirmek fikir alış verişi yapmak vs. gibi işler için gayet idealdir.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Netflix'in şöyle bir paylaşımı vardı:

      • 3.0 Mbps - SD kalite video

      • 5.0 Mbps - HD kalite video

      • 25 Mbps - Ultra HD kalite video

      Teknik olarak 5 Mpbs ile HD video izlersin.  Vdieo izlerken donmalar takılmalar olabilir. Sonuçta o an interneti başka yazılımlarda kullanıyor olabilir.

      hakan hakan (15424)