5 sistem hatası oldu. Erişim engellendi.

Komut isteminde net start ile bir hizmeti çalıştırmak istiyorum. Karşıma 5 sistem hatası oldu.  Erişim engellendi. hatası geliyor.

5 sistem hatası oldu.  Erişim engellendi. hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    5 sistem hatası oldu.  Erişim engellendi. hatasının çözümü nedir?

    5 sistem hatası oldu.  Erişim engellendi. hatası, yönetici olarak çalıştırılması gereken bir komutun normal kullanıcı yetkileri ile çalıştırılmaya çalışılması sonucu alınır. Örneğin komut isteminden bir hizmeti çalıştırmak istiyorsanız ve normal bir şekilde cmd çalıştırdıysanız o zaman karşınıza 5 sistem hatası oldu.  Erişim engellendi. hatası gelir.

    5 sistem hatası oldu.  Erişim engellendi. hatasının çözümü için şunları yapın:

    1. Arama bölümüne cmd yazın. Çıkan komut istemi sonucunu sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
    2. Yönetici olarak çalıştırılan komut isteminde cmd komutunuzu yazın.

    Komut yönetici hakları ile çalıştırılacak ve hata almayacaksınız.

    hakan hakan (15409)