500 - Internal server error. hatası nasıl çözülür.

sitemi hosta attım ve sql bağlantılarını + fremework ayarlarını yaptım. 500 - Internal server error hatasını verdi. host firması ile irtibata geçtiğimde web config dosyasında aşağıdaki satırlarda hata olduğunu söyledi. Sebebini bilen varmı?

<pages>
      <controls>
        <add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI" assembly="System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
        <add tagPrefix="asp" namespace="System.Web.UI.WebControls" assembly="System.Web.Extensions, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31BF3856AD364E35"/>
      </controls>
    </pages>

murtaza murtaza (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    500 - Internal server error çok genel bir hata.

    Önce web.config dosyanda hatanın detaylarını görebilmek için bazı ayarlar yapmalısın:

    <configuration>
        <system.webServer>
            <httpErrors errorMode="Detailed" />
            <asp scriptErrorSentToBrowser="true"/>
        </system.webServer>
        <system.web>
            <customErrors mode="Off"/>
            <compilation debug="true"/>
        </system.web>
    </configuration>

    Bu işlemden sonra gelen hata mesajını detaylı paylaşırsan yardımcı olurum.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

      http://www.itp14011272.com/ hocam site bu ama hatayı burdan göstermiyor bende plesk den ön izleme yaptığımda aşağıdaki resimdeki gibi hata veriyor

      http://prntscr.com/f54yio

      murtaza murtaza (1)