5000 TL bilgisayar beğendim fakat "İyi mi? Değil mi?" diye karar veremedim.

Pc alacağım ama iyi olup olmadığına karar veremedim. Alttaki bilgisayarın özellikleri iyi mi?

https://moleculepc.com/urun/helyum-yr331057/

Bütcem max 5000 TL

furkanemr5 furkanemr5 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem hakkında ki yorumlarım;

    • Kasa malzeme kalitesi kötü.
    • Kasanın önünde hava alacak yeri yok, yani ısınma sorunu ortaya çıkabilir.
    • Kasaya dahili gelen güç kaynağı aşırı kalitesiz, korumaları kalitesiz, herhangi bir elektrik sorununda çok çabuk bozulabilecek bir PSU, sadece kendini değil tüm sistemi de bozabilir.
    • SSD'de yazma sorunu ve okuma sorunu var.
    • Anakart giriş seviyesi bir anakart, ileride işlemci yükseltirsen belki sorun yaşayabilirsin, OC potansiyeli olmayan bir anakart.

    Aşağıda ki sistem daha iyi;

    Toplamda 5300 TL

    Ekran kartını aşağıdaki ürün ile değiştirirsen 100 - 150 TL daha ucuza gelir. Yada RAM'den sadece bir tane alırsan yine aynı şekilde 289 TL düşmüş olur.

    Ek olarak RAM'i bir tane yapıp, SSD'yi A400 240 GB alıp, kasayı da Ranker Virgo alıp ekran kartını aşağıda ki yaparsan 5200 TL oluyor :) Fiyatına göre mükemmel bir sistem.

    Yukarıda bahsettiğim parçalar;

    5600 TL'ye aşağıda ki ni de düşünebilirsin, PSU hakkında yorum yapamayacağım.

    Game Garaj Aquarius 5A-N

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      DAHA UYGUN FİYATLI BİR ŞEY BULABİLİRMİSİNİZ RİCA ETSEM?

      furkanemr5 furkanemr5 (3)
      3 yıl önce cevaplandı

      • RAM'den bir tane alırsan 5086 TL oluyor. hydra 3 yıl önce
      • ya da indirim de iken https://www.gamegaraj.com/urun/aquarius-5a-n/ bunu düşünebilirsin hydra 3 yıl önce