5000 TL bütçe ile alınabilecek en iyi laptop hangisi?

Merhaba,, @hydra hocamın tavsiyesiyle abra A5 v15.1 alacaktım. Ancak i5 üretimi durduğu için stoklarda artık üretilmiyor. Bunun yerine abra A5 v15.4 alacağım. İşlemci olarak i7 ancak ekran kartı konusunda endişelerim var, diğeri 1650 idi ancak bu 1050. İşlemcinin yüksek olması ekran kartının açığını kapatır mı acaba? O fiyat aralıklarında yeni bir öneriniz var mı?

Fiyat aralığı 4500-5100

rzgr rzgr (17)
4 yıl önce sordu

  • Bütçeni söylersen ve başlığı şu şekilde açarsan daha iyi olur " xxxx TL bütçe ile alınabilecek en iyi laptop hangisi?" alattin 4 yıl önce
  • Düzenledim teşekkür ederim rzgr 4 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Zaten şu var mesela dizüstündeki ekran kartı 1650 masaüstü bilgisayarlar için üretilen GTX 1650'ler ile aynı performansta değil.

256 GB SSD Yetermi ? 512 GB SSD'li laptoplardan pek bulamadım bulduklarımda da beğenmedim acıkcası.

Eğer 256 GB SSD Yeterse yukarıdakilerden birini alın derim

Edit :
https://www.hepsiburada.com/hp-pavilion-15-ec0007nt-amd-ryzen-5-3550h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-8bw49ea-p-HBV00000NPZ6E

Bu bilgisayar 1 TB + 256 GB SSD'si var, ASUS Teknik servisi rezalet ASUS Kaliteli marka olabilir ancak Türkiyedeki teknik servisi ÇÖP!. Monster'da da eğer fan sesi problem değilse alınabilir ancak ekran kartı 1050 zaten performansı düşük olan ekran kartı laptop'da olunca daha da düşüyor.
Yukarıda önerdiğim sistemde GTX 1650 Var ve 256 GB SSD + 1 TB HDD var. Mart ayında eğer bütçe arttırmazsam yukarıdakinden alacağım.

Aşağıda ki laptop'da 512 GB SSD var bence yeterli.

https://m.n11.com/hp-gaming-15-bc510nt-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-156-8un73ea-P396621677?utm_campaign=akakce_genel&utm_source=comp_akakce&v=1.54.6&utm_medium=cpc#Product/comments

Bunun işlemcisi i5 9300H ve yine ekran kartı  olarak GTX 1650 kullanmışlar, bence performansı mobil ekran kartına göre idare edebilecek bir laptop.

hydra hydra (3800)
4 yıl önce cevaplandı

  • 256 SSD yeter hocam. Aslında monster'ı teknik desteği ve uzun ömrü için tercih etmek istiyordum. Gösterdiğiniz Acer için bütçemi aşıyor maalesef :/ hp için ise fiyatı fazla ucuz geldi güvenebilir miyim bilemedim :) abra v15.4 ile hp arasında kaldım açıkçası rzgr 4 yıl önce
  • Hocam bence hp pavilion güzel gibi GTX 1650 ekran kartı var ürünün yorumlarıda güzel/olumlu. hydra 4 yıl önce
  • @rzgr monster bilgisayarlar çok iyi sana şimdi bir kaç bilgisayar önercem darkcrak 4 yıl önce
  • @hydra hepsiburada linki Asus değil galiba yanlış olmuş:) ve galiba evet Asus markaları sorunlu çıkınca teknik destek almak çok zor rzgr 4 yıl önce
  • nokta koymayı unutmuşum kusura bakmayın virgül ile yazınca sanki hp paviliona sövüyormuş gibi oldu önerdiğim pavilion laptop uygun bence eğer ben mart ayı bütçeyi arttırmazsam hepsiburadaki pavilion'u alıcağım. hydra 4 yıl önce
  • evet asus teknik servisi rezalet maalesef ülkemizde hiçbir iş doğru düzgün olmuyor. hydra 4 yıl önce
  • Hocam hp için şikayetvar da yorumları okuyunca korktum biraz, fazla şikayet gelmiş rzgr 4 yıl önce
  • Hocam tüm markaların şikayetvar da şikayeti var, vatan bilgisayarın, HP'nin, MSI'ın. Geneli müşteri hizmetler ile sorun yaşamış hani olağan bir durum eğer sorununuzu çözemezlerse THH'ye başvurusunuz paşa paşa ilgilenirler sizle merak etmeyin. hydra 4 yıl önce
  • Çok teşekkür ederim varolun hocam ilginiz için :) rzgr 4 yıl önce
  • Rica ederim bir sorun olursa daima yardımcı olmaya hazırım. hydra 4 yıl önce

  • Teşekkür ederim, inceledim hepsini. Asus için kötü yorumlar var teknik olarak sorunlu gibi.. Excalibur için teşekkürler onu bir kez daha inceleyeceğim, msi için ekrn kartı var mı? rzgr 4 yıl önce
  • @darkcrak'ın attığı modeller hakkında bir kaç yorum yapmak istiyorum, ASUS Kaliteli ve perofrmanslı ürün ürettiği doğrudur ancak Türkiyedeki teknik servisi rezalet bir arkadaş 400 TL'lik anakartı asus teknik servise yolladığı zaman 930 lira civarı ücret taleb etmişler. MSI Modern laptopu oyuncu için değil ve ekran kartı yok, Monster Laptop'ta uçak sesi gibi fan sesi yapıyor ve bazı kullanıcılar ısınma sorunu yaşadığını söylüyor, Excalibor fiyatı güzel uygun laptop ancak bu devirde laptop alınacaksa 1050'li alınmamalı. hydra 4 yıl önce
  • @rzgr @hydra ekleme yaptım dilersen baka bilirsin darkcrak 4 yıl önce