5000 TL bütçe ile oyuncu bilgisayarı

Merhaba, 5000 TL bütçe ile optimum düzeyde oyuncu bilgisayarı almak için ne önerirsiniz?

(Monitör dahil her şey sıfırdan)

Teşekkürler

newabadit newabadit (5)
3 yıl önce sordu

  • Ne tür oyunlar oynayacan? darkcrak 3 yıl önce
  • Yani tür değil de optümal düzeyde olması daha önemli bence newabadit 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

1. Sistem :
https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-value-a32-rx580pl-ryzen-5-1600-8-gb-240gb-ssd-rx580-pmu420281

Bu sistemi aşağıdaki seçenekler ile özelleştirerek satın alabilirsiniz.

  • SSD'yi ellemiyoruz, ortalama bir disk.
  • 1 TB Ayriyetten HDD takmamız gerek çünkü, oyunların obyutları iyice arttı.
  • Anakartı B450M S2H Seçiyoruz.
  • Kasayı Ranker Cygnus seçiyoruz, biraz daha fazla hava alacak yeri var ve fan sayısı fazla.
  • Güç kaynağını Sharkoon SHP650'yi seçiyoruz.
  • Monitörü ellemiyoruz.

Toplamda 5461 TL.

2. Bilgisayar. https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/amd-ryzen-5-2600-3-4ghz-rx570-4gb-8gb-ram-480gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

Bu bilgisayarı hiçbir seçeneğiyle değiştirmeden alabilirsin, üstüne 1000 TL ekleyerek monitör alabilirsin.

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • Çok teşekkür ederim. Ekran kartları çok tanıdık gelmedi nvidia olmaları daha güvenilir değil midir? Bir de bu bilgisayarlar ile ne kadar iyi performans alınabilir sizce newabadit 3 yıl önce
  • AMD'de iyi ekran kartları yapıyor, ekran kartının AMD olması, güvenilir olmaması değildir, AMD sadece yazılım konusunda biraz sıkıntılı onun dışında performanslı ekran kartları üretiyorlar. hydra 3 yıl önce
  • Anladım sağ olun. Peki ne kadar iyi performans alabilirim? newabadit 3 yıl önce
  • İnternetten performans testlerine bakabilirsin, hangi oyunları oynayacaksın ? hydra 3 yıl önce
  • Yeni çıkan steam gibi oyunlarda nasıl olur? Mesela cs GO da fps düzeyi yaklaşık ne kadar olur? newabadit 3 yıl önce
  • https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-5/ bir de şu notebookla eş değer mi masaüstü olarak newabadit 3 yıl önce
  • Laptop ile masaüstü karşılaştırması yapılamaz. Laptopta ki ekran kartı ile bilgisayarda ki ekran kartı aynı olsa bile, mobil ekran nkartı olduğu için laptoptaki GPU daha az performans sunacaktır. CS:GO rekabetçi tabanlı bir oyun, benn CS:GO'yu oynarken sistemimin iyi olmasına rağmen ayarları en düşüğe alıyorum. Bu bilgisyar seni CS:GO'da üzmez. hydra 3 yıl önce
  • Ayrıca stokta yok monster, ne zaman geleceği belli değil. Tayvan dan getirttiriyorlar muhtemelen 3 ay sonra stokta olabilir bence. hydra 3 yıl önce
  • Çok teşekkür ederim, bildirimler yeni düştü newabadit 3 yıl önce
  • Rica ederim. hydra 3 yıl önce