503 Service Unavailable hatası

Bazı sitelere girdiğimde 503 Service Unavailable şeklinde hata alıyorum. Ne yaptıysam düzeltemedim.

Firefox ve Chrome her ikisinden de ayrı ayrı denedim fakat sürekli 503 Service Unavailable hatası karşıma geliyor.

503 Service Unavailable hatasını nasıl çözerim?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Önemli Not:

    Eğer 503 Service Unavailable hatası alıyorsanız öncelikle çevrenizdeki diğer kişilerde de aynı sorun var mı bunu kontrol edin.

    Güne özel sorunlar:

    4 Mart 2017
    Eğer internete Vodafone ile bağlanıyorsanız sorun sizde değil. Çözüm içi aşağıdaki linki kullanın.
    4 Mart 2017 Vodafone 503 Service Unavailable hatasının çözümü nedir?

    6 Nisan 2015
    Superonline, Turk Telekom gibi servis sağlayıcılar çeşitli Twitter, Facebook, Youtube, Google gibi servislere erişirken bizleri farklı kanalar üzerinden yönlendiriyorlar. Eğer bu kanallarda bir engelleme, bir hata varsa karşımıza 503 Service Unavailable hatası çıkıyor. Bu durumda 503 Service Unavailable hatasının sebebi Youtube, Twitter, Facebook, Google gibi servisler değil doğrudan hizmet aldığınız servis sağlayıcıdır. Erişimi engellenen sitelerde artık karşımıza  503 Service Unavailable hatası çıkabiliyor.

    Sorun size özgü değil genel bir sorunsa Zenmate ile  bu sorunu aşabilirsiniz: ZenMate nedir, nasıl kullanılır?

    503 Service Unavailable hatasını sadece siz alıyorsanız aşağıdaki çözüm adımlarını inceleyebilirsiniz:

    503 Service Unavailable hatası sunucu taraflı hatadır. Yani bu hata sizden değil erişmek istediğiniz web sunucudan kaynaklanıyor demektir.

    Bu hatayı siz düzeltemezsiniz. Sunucu gecici olarak sorun yaşıyor olabilir.

    503 Service Unavailable hatasının kullandığınız tarayıcı ile ilgisi yoktur. 503 Service Unavailable  hatasının anlamı sunucu üzerinde çalışan web hizmetinin durmuş olduğu ve şuanda kullanılamaz olduğudur.

    Muhtemel olarak geçici bir durumdur ve sunucu yöneticisi servisi yeniden başlattığında veya sorunu giderdiğinde  web sitesi tekrar erişilebilir olacaktır.

    Web sunucusu servis dışı kalma hataları sunucu üzerinde çalışan Web Server yazılımına göre

    • Http/1.1 Service Unavailable
    • HTTP Server Error 503
    • HTTP Error 503
    • Error 503 Service Unavailable
    • 503 Error
    • HTTP 503

    mesajlarından biri ile karşınıza gelebilir.

       Eğer Hotspot Shield, UltraSurf, TunnelBear, ExPat Shield, Cyberghost VPN gibi bir VPN yazılımı kullanıyorsanız hatanın sebebi bu yazılımlar da olabilir.

      VPN programı, web proxy'sine benzer şekilde gizlilik koruması ve yasaklı sitelere erişim sağlar. Fakat, Hotspot Shield VPN gibi VPN programları web proxy’sinden çok daha geniş kapsamlı bir güvenlik ve gizlilik sağlar.

      Hotspot Shield, UltraSurf, TunnelBear, ExPat Shield, Cyberghost VPN veya benzer bir proxy, VPN yazılımı sizin doğrudan internete erişimeniz yerine başka bir sunucu üzerinden sizi internete çıkartır.

      Bu sunucularda sorun olursa 503 Service Unavailable  hatası alırsınız. Bu yazılımları kapattığınızda veya kaldırdığınızda sorun çözülür.

      Not: Buradaki not Google arama motoru üzerinden gelen web sitesi sahipleri için:  503 Service Unavailable hatası web sunucunun servisleri durduğunda alınır. Eğer IIS kullanıyorsanız w3svc servisinin çalışır durumda olup olmadığını kontrol edin.  Aynı şekilde IIS içinde web sitenizin durumunun stoped olmadığından emin olun.

      alattin alattin (16984)
      10 yıl önce cevaplandı

        counter strikeye girerken http/1.1 503 service temprorily unavailable diyor ne yapmalıyım

        dogan5858 dogan5858 (1)