504 Gateway Time-out hatası

Bazı sitelere girmek istediğimde 504 Gateway Time-out The server didn't respond in time. şeklinde hata alıyorum ve sayfa açılmıyor.

 504 Gateway Time-out The server didn't respond in time hatasının anlamı ve çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     504 Gateway Time-out The server didn't respond in time hatası:

     504 Gateway Time-out The server didn't respond in time hatası bir web sunucu hatasıdır.

    Sunucu taraflı bir hatadır. Girmek istediğiniz web sitesi aşırı trafik, ziyaretçi alıyor ve bu sebepten hizmet veremez duruma gelmiş olabilir. Web sunucusunda teknik bir sorun olduğuna işarettir.

    Normal bir kullanıcı olarak siteye giren kişi bu hatayı almamak için bir işlem yapamaz. Sorun sizden değil girilmek istenen web sitesinden kaynaklanıyordur.

    Siteye daha sonra girmeyi deneyebilirsiniz.

     504 Gateway Time-out The server didn't respond in time hatasının anlamı,  sunucu isteğe zamanında cevap veremedi manasına gelir.

    Bu hata karşınıza farklı sunucularda farklı şekillerde çıkabilir

    • 504 Gateway Timeout
    • HTTP 504
    • 504 ERROR
    • Gateway Timeout (504)
    • HTTP Error 504 - Gateway Timeout
    • Gateway Timeout Error

    Bu hata mesajı çalışan web sunucu IIS, Apache veya farklı bir sunucuysa değişecektir.

    Eğer bir geliştirici olarak  504 Gateway Time-out The server didn't respond in time hatası alıyorsanız, çalışan kodlarınızı konrol etmeniz gerekiyor. Bu hata genelde çalışan bir kod blogunun çalışma süresi, sunucunun  script çalışma zaman limitinin üzerinde ise bu hata ile karşılaşırsınız.

    Sunucunun timeout limitini yükseltebilir veya çalışan scripti düzenleyerek daha kısa sürede cevap vermesini sağlayabilirsiniz.

    murat murat (12492)