553 sorry, that domain isn't in my list of managed domains hatası

Superonline e-posta hesabımı  Windows  live mail üzerinde tanımladığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. İleti gönderip alamıyorum. Ne yapmam gerekir?

Sunucu Hatası: 553
Sunucu Yanıtı: 553 sorry, that domain isn't in my list of managed domains (#5.7.1)
Sunucu: 'smtpauth.Superonline.com'
Windows Live Mail Hata Kimliği: 0x800CCC79
Protokol: SMTP
Bağlantı Noktası: 587
Güvenli(SSL): Hayır

turap turap (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mail yapılandırmanızda kimlik doğrulamasını açtınız mı?

    553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)" hatası mail programında SMTP authentication seçeneğinin aktif edilmediği durumlarda ortaya çıkar.

    Windows Live Mail  SMTP authentication seçeneğini aktif etmek için

    1. Hesap adınızı sağ tuşla tıklayın Özellikler / Properties seçeneğine gelin.
      Windows Live Mail  SMTP authentication hesap ayaları
    2. Server / Sunucular sekmesinde Outgoing Mail Server / Giden posta sunucununu bulun.
    3. Giden Posta sunucusunda  My server requires authentication  / Sunucum kimlik doğrulaması gerektirir  seçeneğini işaretleyin.
      Windows Live Mail  SMTP authentication sunucum kimlik dogrulaması gerektirir.
    4. Apply / uygulama sonra da OK tıklayın.

    Bu işlemi yaptığınızda artık hesap bilgileriniz ile sunucuda oturum açabilir ve mail gönderebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)