6-6,8 bin arası bilgisayar önerisi

Yukarıda yazdığım bütçe bandında hem sıkmadan oyun oynayabileceğim hem de üniversite işlerimi (yazılım vs.) rahat görebileceğim dizüstü bilgisayar önerisi almak istiyorum. Monster ve excalibur arasında kaldım da hangileri olacağını bilemedim. (Bir de fiyatların düşeceğine inanıyorsanız 15-20 gün daha bekleyebilirim.)

Teşekkür ederim şimdiden :)

sapphirr sapphirr (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Monster ve Excalibur alma, casper en dandik markalardan, kalitesiz parçalardan oluşuyor, monster'ın da sorunları olduğunu duydum.

    Fiyatların düşeceğine inanmıyorum, 2020 modeller piyasaya çıkınca düşebilir ama emin değilim çok dağınık şuan.

    16 GB RAM yapınca 8246 TL oluyor, param hazır olsun 1 TB M2 SSD ekliyip satın alacağım, gerçekten performanslı bir ürün, 120 Hz ekran, 1660Ti, i7 9750H daha ne olsun, günümüz oyunlarını rahatça oynatır. Üniversite işlerini de rahatlıkla halledersin. GameGaraj Güvenilirliğini bilmiyorsan anlatayım arkalarında Eksa bilişim gibi bir firma var, 20 yıldır bu işi yapıyorlar.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim bunu almayı çok isterdim ama bütçemi çok aşıyor :/ 1660ti yerine 1660 modeli olsa sanırım fiyatı daha makul olurdu sapphirr 3 yıl önce
    • Az önce baktım da varmış o model sapphirr 3 yıl önce
    • https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/monster-abra-a5-v158_spp_783355?id=548817022&utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=444030074583&utm_term=104508790233&ga_prodid=548817022&ga_merchantid=127937566&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI4uTiq9q66gIViOFRCh2Bzgv0EAQYASABEgJDSfD_BwE şöyle bir şey bulmuştum da gamegaraj ile aynı özelliklere sahip sanırım bunun fiyatı çok uygun gelmişti siz ne dersiniz? sapphirr 3 yıl önce
    • Monster'dan uzuk durun derim. @sapphirr xebeth 3 yıl önce
    • @xebeth neden ki? Hep güzel yorumlar gördüm, müşteri hizmeti iyiymiş sorunlu gelirse değişim yapıldığını söylediler sapphirr 3 yıl önce
    • hocam daha geçen gün bir arkadaşın başına ciddi bir sorun geldi, müşteri hizmetleriyle uğraştık ama bizi daha çok mağdur ettiler. onu da geçtim başka bir yakın arkadaşımda da vardı batarya bir anda şişmeye başladı. yani elbette iyidir değildir bilemem pek ama çevremde gördüğüm ve araştırdığım kadarıyla eskisi gibi kaliteli değil artık monster. ilk başlarda evet çok iyilerdi çok garanti veriyorlardı ama artık pek taktıkları yok şahsen. ben de monster almayı düşünüyordum fakat biraz daha paraya kıyıp tercihimi msi'dan yana kullandım ve çok memnunum. monster alan arkadaşlarımın illa ki birkaç ay sonra sorunları çıkıyor. hatta ekşisözlük'te de geçen gün bir arkadaş çok büyük sıkıntı çekmişti bayağı mağdur olmuştu ona da bi' bakın derim ben. @sapphirr xebeth 3 yıl önce
    • @xebeth siz de şimdi böyle deyince içime fazla şüphe düştü. Msi alayım desem de bütçe kaynaklı sanırım birkaç sene daha beklemem gerekecek. Öte yandan her markanın kötü bir yanı var, örneğin msi şikayetvar da %8 çözüm oranına sahip ama monster %60 almış. Çok kararsız kalıyorum :/ sapphirr 3 yıl önce
    • @sapphirr Monster kesinlikle almamalısın, kalitesiz parçalardan oluşuyor, game garaj daha iyi. hydra 3 yıl önce
    • @hydra game garaj hakkında çok bilgi bulamadım sapphirr 3 yıl önce
    • Müşteri hizmeti nasıl? Uzun süre kullanıma uygun mu? Bakım için gönderebilir miyim? sapphirr 3 yıl önce
    • Bakım için gönderilir, müşteri hizmetleri başta iyi sonradan kötü oluyor, satış mantığı. Anakartları dandik, uzun süre kullanım derken ? 3 - 5 yıl ise maalesef 5 yıl göremezsiniz, oyunda grafik ayarlarına bağlı olarak laptobun gitme süresi belli olur @sapphirr hydra 3 yıl önce
    • Ayrıca Bütçen 8000 TL değil mi ? Başlığa 6 - 8 bin TL arası yazmışsın, Attığım gamegaraj'ı özelleştirmeden de satın nalabilirsin 1660Ti'lı. 7999 TL. hydra 3 yıl önce
    • @hydra hocam teşekkür ederim ilginiz için :) Ben game garaj için sormuştum aslında müşteri memnuniyeti vs. Başlıkta 6 ile 6,8 yazmıştım yani biraz zorlasam 7bin de olur tam anlaşılmamış galiba :/ sapphirr 3 yıl önce
    • @sapphirr kanka çok fazla oyun oynamayacaksan daha iyi markaların normal notebooklarına yönel derim. ben msi aldığım zaman indirim vesaire kampanya derken bayağı ucuza aldım ama aynı laptop şu an 10 binin üzerinde. msi dediğin gibi seni birazcık aşar ve %8 çözüm oranına sahip diyorsun ama msi zaten çok problemi olan bir marka değil üstüne üstlük türkiye'de ki kullanıcı sayısı da oldukça az (monster'a kıyasla çok çok az hem de) bu yüzden de monster ile elbette aynı çözüm oranına sahip olmasını bekleyemeyiz. bu asus rog ve alienware bilgisayarlar içinde geçerlidir, bilen bilir alır kullanır adamların reklama ihtiyacı yoktur zaten. ben olsam 256gb ssd + 1tb hdd bulunan normal bi' grafik kartı olan en az 8gb rami olan bir bilgisayara bakardım ve o fiyatlara güzel şeyler bulursun ama tabii oyundan vazgeçmen lazım, ha yok ben ille de oyun istiyorum oyun oynadığım zaman beni çıldırtmasın diyorsan da yukarıda bahsettiğim özelliklerden bazılarını unutman gerekiyor, örneğin: 256gb ssd olur 1650 ekran kartı olur alırsın ama sana yeter mi bilemem. zaten ileride tekrar paran olunca beki hdd taktırırsın belki de tekrar bi' ek olarak ram taktırırsın sana kalmış bir şey. ama gamegaraj benim içime de sindi ve ben de burada gördüm ilk defa, şahsen monster'dan daha çok güven verdi bana. yani senin düzgünce oturup düşünüp araştırman lazım. acele etme ve monster falan alma yeter. "ben monster alacağım ya bana ne" gibisinden düşünürsen de git casper al, monster'dan daha kalitelidir emin ol. xebeth 3 yıl önce
    • @xebeth dostum çok profesyonel olmasa da oyunlardan finans alıyorum bu yüzden çok kötü bir fps almak istemem. Msi hem donanım özellikleri hem kasa kalitesi olsun tam benim ihtiyacımı karşılayan bir model ancak bu aralar pek kampanya yapılmıyor ve fiyatları çok yüksek. Birkaç ay beklesem belki düşebilirdi ama üniversiteye başlayacağım için bu ay bir şekilde almam gerekiyor. Monster bu aralar cazip bir indirimde ama siz böyle deyince içime fazla şüphe düştü. Game garaj da taksitli ödeme seçince fiyatı çok daha fazla artıyor. Excalibur için monsterdan çok daha kötü yorumlar duymuştum, neden onu söyledin ki? sapphirr 3 yıl önce
    • @sapphirr bu dönem bilgisayar almak için hatta bırak bilgisayarı elektronik herhangi bir şey almak için çok kötü bir dönem. yani senin şu an 6-7'ye daha iyi alacağın bilgisayarların fiyatları çıkmış 8-9'a. yılbaşından önce bir arkadaşım dell'in normal bir laptopını aldı, ssd var hdd var ama ekran kartı mx sürümüydü zaten kendisi ofis işleri için kullanacaktı 3500'e aldığı bilgisayar şu anda 5.5-6 arasında oynuyor, ben sana öyle söyleyeyim. yani benim 100 liraya aldığım mouse şu anda 350tl. mecbur alacağım diyorsun ben seni de anlıyorum, senin için en iyisi monster olacaksa monster alacaksın o zaman buradan kimse senin kararına müdahale edemez. hani ben de bu işin az çok içindeyim sürekli araştırıyordum bende laptop almadan önce, çok sık seyahat ettiğim için laptop uygun oldu. dediğim gibi bir sürü hata bir sürü şey var. casper al deme sebebim şuydu, monster harici ne alırsan al monster'dan daha iyi olacaktır çünkü. sadece ben demiyorum bak monster kötü diye, ben de monster alacakken ucundan döndüm üstüne biraz para ekleyip kampanyadan yararlanıp msi aldım ve iyi ki gözüm açılmış diyorum. benimle aynı dönemde monster alan arkadaşım ise daha şu an 1 yılını doldurmadan 4-5 kere servise gittim dostum. sadece biz değiliz bak çoğu monster kullanan arkadaşım artık illallah ediyorlar, başta çok memnunlardı ama zaman geçtikçe bilgisayar dağılmaya başlıyor. sen uzun ömürlü bir şey istiyorsan gamegaraj bana mantıklı geldi. ama yok ben kendimi zorlayamam en fazla bu kadar çıkarım diyorsan e o zaman seçim senin yani. içine hangisi siniyorsa onu al bence. daha fazla bunun üstüne düşünmeye gerek yok. umarım her şey gönlüne göre olur. ben tecrübelerimi ve yaşadıklarımı söyleyerek yardımcı oluyorum, sonuçta kimse istemez o kadar para verip sonucun hüsran olmasını. gamegaraj düşün derim ben. ya da monster yerine başka markaların oyuncu bilgisayarlarına bak. xebeth 3 yıl önce
    • Çok teşekkür ederim kardeşim verdiğin bilgiler için, doğru söylüyorsun o zaman biraz daha bekleyeyim belki yine ertlenmeler olur falan. Teşekkür ederim yorum için tekrar :) sapphirr 3 yıl önce
    • Fiyat düşmez şu saatten sonra, yeni nesil laptoplar çıkacak, çıktıtkan sonra düşme ihtimali var hem sen de bu süre zarfında biraz para da biriktirirsin daha iyisini alırsın @sapphirr hydra 3 yıl önce