60 GB'lık bir HDD'nin fiyatı ne kadar olmalı?

Merhaba, bilgisayarımın özellikleri şöyle:

İşlemci: Intel Celeron 2 GHz

RAM: 1 GB, DDR2

HDD: 20 GB

İşletim sistemi: Windows XP

Gördüğünüz gibi masaüstü bilgisayarda depolama sorunu yaşıyorum. Sizce 60 GB'lık bir Hard Disk'in fiyatı en fazla ne kadar olmalıdır?

İnternette 17 TL'ye gördüm ama birde sizin yorumlarınızı almak istiyorum..

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Günümüzde 60 GB HDD satılmaz. Zira bu kapasite desktop için sabit diskler (3,5") çoktan piyasayı terketti ve belki 15 seneden beri üretimleri dahi yapılmıyor.

    Senin gittigidiyorda rastladığın bu ürün ile alakalı bilgilendirmelerde "bozuk, hasarlı" ve "test edilmemiştir" bigileri herhalde gözünden kaçtı:

    60GB ST960822A HARDDİSK ÜCRETSİZ KARGO (tıkla)

    Sen neden hep böyle tarihin derinliklerinden ürünler ararsın @ardavarol? Yaşlı başlı biri olupta nostaljik meyillerin olduğunu düşünmüyorum (Tersine oldukça genç biri olmalısın). Gerek PC ve donanımlar, gerekse işletim sistemi ve yazılımlar (oyunlar dahil) için, hep bunu yapmaktasın. Bunun sadece maddiyat meselesi olmadığını düşünüyorum. Seninki hastalık gibi birşey herhalde. Elbette bizimle kafa bulmak için yazmıyorsan bunları.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için size teşekkür ederim ardavarol 6 yıl önce
    • Alt mesajda yaptığım yorumda sana biraz takılmak istemiştim, herhalde şakanın dozunu kaçırmış ve seni üzmüşüm (Özel mesajda bunu yazmışsın bana). Bunun için kusuruma bakma genç adam, kaldırdım (sildim) o yorumu @ardavarol temmuz 6 yıl önce

    @ardavarol hepsiburada'da 160 GB HDD buldum. Fiyatı 50 TL. Bakmanı öneririm.

    Seagate 160GB 7200RPM Sata 3.5 Sabit Disk (ST3160316CS)

    2. el değil, sıfır. Ve harddiskin üreticisi tarafından satışa çıkarılmış. 24 ay (iki yıl) garantisi var.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

      60 GB Hard Disk çok mantıksız bence, üzerine biraz daha koyup 128 GB'lık alsanız daha iyi olur. İleriyi de düşünmek lazım

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • ben zamanında çok eski bir bilgisayara 300 gb harddisk taktıracaktım adam bana 300 tl dedi orada gülesim geldi adam sanki 1 gb ı 1 tl ye satıyorda 300 gb dedik 300 tl dedi adam sanki harddiski kiloyla satıyor :D ardavarol 6 yıl önce
      • Ben yerinizde olsam çarşıdaki "x bilgisayarcı"lardan almam. Zaten Hard Diski takmak ve çıkartmak çok kolay, sadece içindeki "ben bunu başaramam" önyargısını atmalısın. İnternette çok uygun fiyata bulursun, ama sıfır olmasına dikkat et @ardavarol omercik 6 yıl önce
      • biraz korkum var malesef zaten takmasını ben bizzat biliyorum fakat yok kredi kartı falan işleri bana biraz ters geliyor malesef ardavarol 6 yıl önce
      • Gelecekevimde.com adlı sitede kapıda ödeme seçeneği var, mesela şuna bir bakın (https://gelecekevimde.com/wd-3_77_5-500gb-caviar-blue-16mb-cache-sata-3_77_0-7200rpm-harddisk) @ardavarol omercik 6 yıl önce