64 bit olan bilgisayarimda SYSwow64 Yok?

Herkese merhaba arkadaşlar bugun sizlere çok garip birşey soracagım arkaadaşlar benim pc 64 -bit ama

system32 de syswow64'müydü onu bulamadim çünkü yokmuş arkadaşlar bişey olurmu internetten indireyimmi?

Format Atınca birşey falan olurmu?!

katil213 katil213 (30)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- İşlemcinin x64 tabanlı olması bir sistemin 64 Bit yapılı olması için yeterli olmaz. Ayrıca 64 Bit işletim sistemi yüklü olmalıdır. Bunun bu şekilde olup olmadığına sistem özelliklerinden bakılabilir.

    2- SysWow64 klasörü System32 klasörünün içinde değil, doğrudan Windows klasörü altındadır.

    3- Format atınca işletim sistemi ve disk bölümündeki herşey silinir, işletim sistemini yeniden yüklemek gerekir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      @temmuz belirtmiş bilgisayarında Windows 64 bit işletim sistemi yüklü değilse senin donanımın 64 bit olsa bile 32 bit çalışıyorsun demektir.

      İnternetten klasör indirerek 64 bit özelliklerine sahip olamazsın. Çözüm: Format atılacak ve 64 Bit Windows yüklenecek. Bu işlemden sonra 64 bit klasörlerine sahip olursun.

      murat murat (12492)