64 bit yazan diğer yükleme diskini kullanın hatası

İndirdiğim ISO dosyası üzerinden Windows 10 kurmak istiyorum. Windows Kurulum başlığı altında 64 bit yazan diğer yükleme diskini kullanın. Disk taktığınızda Windows Kurulumu otomatik olarak yeniden başlar hatası alıyorum.

64 bit yazan diğer yükleme diskini kullanın hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    64 bit yazan diğer yükleme diskini kullanın hatasının çözümü nedir?

    Windows 10 Kurulum ISO dosyasını bilgisayara bağladıysanız ve setup.exe üzerinden yükleme girişimini başlattıysanız 64 bit yazan diğer yükleme diskini kullanın. Disk taktığınızda Windows Kurulumu otomatik olarak yeniden başlar hatası alabilirsiniz. Burada sorun  64 bit Windows 10  olan bir sisteme 32 bit Windows yükleme girişiminde bulunmanız.

    Eğer gerçekten 32 bit Windows 10 kurmak istiyorsanız ISO dosyasını bir USB belleğe yazdırın ve kurulumu doğrudan USB bellekten açarak gerçekleştirin. Böyle yaptığınızda hata almazsınız. 64 bit donanım üzerine 32 bit işletim sistemi kurabilirsiniz. Ama bu durumda 4GB üzeri belleği kullanamayacağınızı bilmelisiniz. 64 bit faydalarından yararlanamayacaksınız.

    murat murat (12492)