7,94 GB Kullanılabilir RAM Sorunu

Bilgisayarımda Kingston 8 GB DDR4 2133Mhz tek girişli RAM var Bilgisayarım>Özellikler bölümünde yüklü bellek 8 GB yazıyor fakat sistem özelliklerini öğrenmek için iki tane popüler program indirdim ve onlar kullanılabilir RAM 7,94 GB diyor ayrıca verimlilik izleyicisi de 7,94 GB diyor ne yapmalıyım?

ismail1452 ismail1452 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Birincisi o kadar birşey eksik görülmesi performansta neredeyse hiç bir olumsuz fark yaratmaz, ikinciside o eksik görülen değer herhalde önboard (paylaşımlı) ekran kartnının kullanımına atanmış olmaldır ve bu yüzden sistem RAM değerin biraz düşüktür. Yani nema problem.. Rahat olmalı, kafaya takmamalısın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • ayrıca 2133Mhz hızla çalışmıyor 1000lerde çalışıyor ismail1452 6 yıl önce
    • 2133 kodlu RAM 1067 Mhz hız ile çalışır ve bu normaldir @ismail1452 temmuz 6 yıl önce
    • niye o zaman 2133 demişler :// ismail1452 6 yıl önce
    • Bu linki incele, anlarsın: https://uzmanim.net/soru/ramlarim-kac-mhz-1333-mu-yoksa-667-mhz-mi/69946#a69946 @ismail1452 temmuz 6 yıl önce