7-zip: Data error

Nvidia ekran kartı sürücüsünü yüklerken şu hatayı alıyorum:

NVIDIA Display driver: International Package:error
7-Zip data error.

Nvidia ekran kartı sürücüsünü yüklerken veya güncellerken alınan 7-zip: Data error  hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Nvidia ekran kartı sürücüsünü yüklerken veya güncellerken alınan 7-zip: Data error hatasının çözümü nedir?

    Nvidia ekran kartı sürücüsünü yüklerken veya güncellerken alınan 7-Zip: Data error hatası, sürücü yükleme dosyasının hatalı olduğu, indirilen sıkıştırılmış dosyanın 7-Zip programı tarafından açılamadığını ifade eder.

    7-Zip programı Winrar, Winzip gibi bir dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosyaları açma uygulamasıdır. Nvidia sürücü uygulaması bilgisayarınıza sıkıştırılmış olarak indirilir. Kurulum işlemi başladığında sıkıştırılmış dosyalar çıkarılmaya başlanır. Eğer indirme sırasında bir hata olursa, dosya hatalı / bozuk şekilde bilgisayarınıza inerse, şıkıştırılmış dosyaların açılması mümkün olmayacak ve karşınıza 7-zip: Data error hatası gelecektir.

    7-zip: Data error hatasının çözümü için şunları denemelisiniz:

    1. Öncelikle indirme işlemini Nvidia sitesinden yapın.
    2. Nvidia sitesindeki sürücü yükleme sayfasında otomatik cihaz tespiti veya manuel indirme yöntemlerini seçebilirsiniz.
      Nvidia sürücü indirmesi için buraya tıklayın.
    3. Nvidia sürücü yükleme işlemini yaparken mutlaka bilgisayarda Yönetici yetkileri ile işleme başlayın.
    4. Nvidia sürücü kurulum dosyasını Belgelerim gibi çalışmakta olduğunuz kullanıcının yetkisi olan bir klasöre indirin.
    5. Sürücü dosyasını Nvidia sitesinden indiriyorsanız ve 7-Zip: Data error hatası alıyorsanız dosya indirme işlemini farklı tarayıcılarla deneyin. İndirmeleri normalde Chrome üzerinde yapıyorsanız Edge veya Firefox üzerinden indirmeyi deneyin.
    6. İndirme işlemleri sırasında Proxy veya VPN uygulaması kullanıyorsanız mutlaka devreden çıkartın. Proxy üzerinde indirilen dosyanın hatalı bir kopyası kalmış olabilir ve bu sebepten sürekli hatalı dosyayı indiriyor olabilirsiniz.
    7. Nvidia sürücü indirmesini bir indirme yöneticisi (Download Manager) ile yapıyorsanız indirme yöneticisini devreden çıkartın.
    8. İndirme yöneticisi kullanmıyorsanız Nvidia sürücüsünü IDM benzeri bir programla indirmeyi deneyin.
    9. Antivirüs /Firwall kullanıyorsanız mutlaka devre dışı bırakın.
    10. Dosya indirme işlemleri normal tamamlanmıyor olabilir. İndirme işlemine başlamadan önce Adsl modemi kapatın ve açın. Daha sonra sürücü indirme işlemine başlayın.
    11. Eğer bir şirket ağı üzerinden Nvidia sürücülerini indiriyor ve kurulumu yaparken  7-zip: Data error hatası alıyorsanız, nvidia sürücü indirme işlemini başka bir internet ağı üzerinden deneyin. Şirket ağınız bir proxy kullanıyor ve dosya bu proxy üzerinden size bozuk ulaşıyor olabilir.

    Nvidia sürücü yüklerken alınan 7-zip: Data error bir yazılım hatasıdır. Bozuk donanım veya başka problemden kaynaklanmaz. Hatanın tek sebebi vardır o da kurulum sırasında dosya doğru şekilde genişletilemiyor demektir.

    hakan hakan (15409)