700 MB'lık boş CD kaç müzik parçası alır? Müzik (Ses) CD'si yapmak istiyorum.

merhaba arkadaşlar 700 mb lik boş cd kaç şarkı alma kapisetesi var müzik cd si yapacam yapacak olduğum müzik cd si içinde 10-15 dklık 3-4 tane şarkıda var

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

  • Soruyu (konu başlığını) yeniden düzenledim. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Müzik CD'si (trak) yaparsan 10 civarı parça alır. MP3 yüklersen 150 - 200 civarı ( 150'den fazla diyelim, parçalara göre değişebilir)..

Bu arada 10-15 Dakikalık şarkılar normalden uzun değilmi? Normalde 3,5 - 4, haydi bilemedin 5 Dakika olurlar :)

Ve eğer mevcut müzik CD'sine ilave yapmak istiyorsan bu mümkün olmaz. Sıfır yazılabilir bir CD kullanmalısın.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • Giresunluyum hayli kemençeyede düşkünüm hazırlayacağım CD karadeniz şarkıları hepsi hareketli horon tipinde olacak neden olmasın 10-15 dakikalık şarkı :) CD evet sıfır olacak @temmuz bey birde MP3 yüklersen 150-200 civarı demişsin bu MP3 ler araba teyibinde çalınabilirmi çalınabilinirse onu nasıl yapabilirim resimli anlatım yapabilirmisin böyle şey mümkünse efsaneemrahylz 6 yıl önce
  • Anladım, memleket havası enstürumantal olacaklar herhalde :) Benim bildiğim araba müzikçalarları MP3'te çalıyorlar ama belki markasına, modeline göre değişebilir, önce denemelesin. Denemeyi -eğer müzikçaların USB girişi varsa- bir flash bellekten mp3 dosyası çalıştırarak yapabilirsin. CD'ye MP3 dosya yükleme ise bildiğimiz veri yüklemesi şeklinde oluyor. Yani bu defa Müzik/Ses CD'si oluşturmayacak, Veri CD'si oluşturma yolundan giderek MP3 dosyalarını CD'ye atarak, yazdıracaksın. Hepsi bu kadar. Kolay gelsin @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce
  • İstediğin resimli gösterimleri mesajımın altına ilave ettim, bakarsın @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce
  • teşekkür ederim @temmuz bey efsaneemrahylz 6 yıl önce