75 HZ Ekran da oyun oynama

Merhabalar bir sorum olucaktı Monitörümün özelliklerinden ekranı 75 hz yaptım daha sonra oyuna girdim ve 1 buçuk dakka sonra ekran siyah oldu ve üstten kırmızı çizgiler çıktı ve sonra hemen düzeldi ve Akıcı bir şekilde oyunumu oynuyorum bu arada oyunun grafik ayarları hepsi very high de.

Aklımda kalan şuki 75 hz de oyun oynarsam yüksek ayarlı bir oyunu ekran kartı veya anakart ram hdd monitör e zarar verirmiyim.

Teşekkür ederim.

Bu arada oynadığım oyunun sistem gereksinimleri şunlardır.

  • CPU: Intel Pentium 4 @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 3200+
  • CPU SPEED: Intel Pentium 4 @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 3200+
  • RAM: 2 GB
  • OS: Windows XP/Vista/7
  • VIDEO CARD: 256 MB NVIDIA GeForce 7600 / ATI Radeon X1600
  • SOUND CARD: Yes
  • FREE DISK SPACE: 8 GB
lucas77 lucas77 (199)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    75Hz ile monitörü çalıştırırsan herhangi bir donanıma zarar gelmez. Bahsettiğin ayar Tazeleme oranı olarak adlandırılır ve görüntünün bir saniyede kaç defa yenileceğini ifade eder. Aslında görüntü ekran kartından gelir ve monitör ön belleğine alınır. Buradaki 75, saniyede 75 defa önbellek boşaltılacak ve yeni görüntü ile doldurulacak demektir. Normalde düşük frekanslarda ekranda titreme olur. Görüntü az yenilendiğinden aradaki geçişler titreme olarak görünür.

    75Hz seni rahatsız etmiyorsa ve bazı sorunları çözüyorsa rahatlıkla kullanabilirsin.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

       hakan (8002) Yani tam olarak şüphelendiğim konu  ''Monitörümün özelliklerinden ekranı 75 hz yaptım daha sonra oyuna girdim ve 1 buçuk dakka sonra ekran siyah oldu ve üstten kırmızı çizgiler çıktı ve sonra hemen düzeldi'' kara ekran ve üsten gelen kırmızı kareler

      lucas77 lucas77 (199)
      6 yıl önce cevaplandı

      • bu durum tesadüf olabilir. tekrar denediğinde sorun oluyor mu? hakan 6 yıl önce