7z.tmp: 7zip ile yarıda kalan sıkıştırma işlemine devam edebilir miyim?

Dün, bir 130GB lık dosyayı 7zip uygulamasıyla sıkıştırıyordum, işlem yarıya çatdığında elektrik gitdi ve bilgisayar kapandı, yenide açtığımda ortada bir tane 53GB'lık 7z.tmp dosyası kaldı. Sorum şu ki, sıkıştırmaya devam ede bilirmiyim? ve bunu nasıl yapa bilirim?

genius genius (190)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güzel bir soru sormuşsun.  7zip severek kullanan biri olarak bunu senin için araştırdım.  Maalesef kullanılan sıkıştırma algoritması yarıda kalan sıkıştırmaları devam ettiremiyormuş.  Yani sıkıştırmaya kaldığın yerden devam edemeyeceksin. 7z.tmp dosyasını silip yeniden sıkıştırmaya başlaman gerekecek.

    Ayrıca elektrik kesilik sıkıştırma yarıda kaldığı için muhtemelen 7z.tmp dosyası hasar görmüştür. Yarıda kalan sıkıştırmayı devam ettirme özelliği olsa bile ben buna güvenmez işlemi baştan başlatırdım.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim! genius 4 yıl önce
    • @genius rica ederim. Sıkıştırdığın şey video ve fotoğrafsa sıkıştırma sana çok fazla yer kazandırmaz. Amacın boş yer kazanmaksa tabi. alattin 4 yıl önce