8 GB Ram var ama bilgisayar sadece 4GB ram kullanıyor sorunu

Bilgisayarımda 8GB RAM var ama Windows 10 sadece 4GB civarında ram kullanıyor. Bazen programları açtığımda 5GB filan kullanıyor. Sanki 8 GB belleğin tamamını kullanamıyormuş gibi geliyor. Bir sorun olabilir mi bu durum yoksa normal mi?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows ihtiyacı olduğu kadar RAM kullanıyordur. Herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum. 8GB ram olduğu için hepsini kullanmalı diye bir koşul yok. Bunu test etmek için Photoshop gibi bir grafik programında yüklü bir görsel açmayı deneyebilirsin. İşte o zaman RAM kullanım durumu ne oluyor görürsün.

    Windows ve diğer uygulamalar ne kadar RAM'e ihtiyaç duyuyorsa o kadar RAM kullanılır.

    hakan hakan (15424)