8 GB ve 4 GB Ram Dual Channel olarak çalışır mı?

Arkadaşımın bilgisayarında 8 GB ve bir de 4GB RAM var. Bu iki ram birlikte Dual Channel olarak çalışır mı?

@hakan abi

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ramlarin Dual Channel modunda çalışabilmesi için tıpa tıp aynı olması gerekir. Sadece kapasiteleri değil. Yazımda da belirttim pek çok özelliğinin aynı olması gerekir. 8GB + 4GB Dual Channel çalışmaz. Dual Channel performansı için Ram'lerin tüm özelliklerinin aynı olması gerekir. Arkadaşının yapılandırmasında düşük özelliğe sahip belleğin özelliğinde çalışacaktır.

    Dual Channel yapmak için RAM kiti almak doğru olur, eğer böyle bir şey deneyecekse. Piyasada çift satılan RAM'ler var. Bunlardan almak en doğrusu.

    hakan hakan (15409)