8 Şubat 2018 e-devlet girilmiyor sorunu

e-devlet girişi yapamıyorum

e-devlete neden girilmiyor?

e-devlet'e neden girmiyor?

turkiye.gov.tr'ye girerken "bu siteye ulaşılamıyor" sorunu

e-devlet "bu siteye ulaşılamıyor" çözümü nedir?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

  • pişti olduk. Benimkini sildim seninki daha açıklayıcı :o) murat 6 yıl önce
  • Estağfurullah hocam, siz daha tecrübelisiniz. :) Ben biraz detaycıyım sadece.. Sağlık olsun :) @murat omercik 6 yıl önce
  • Güzel olmuş, daha bilgilendirici murat 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

8 Şubat 2018 e-devlet açılmıyor sorunu çözümü nedir? e-devlet çöktü mü?

Bugün itibariyle e-Devlet soy ağacı sorgulama özelliği geldi. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından e-Devlet'e entegre edilen sistem sayesinde ailenizin 1800'lü yıllara varana kadar geçmişini öğrenebiliyorsunuz. e-Devlet soy ağacı sorgulama özelliği geldikten sonra aşırı yüklenme sebebiyle https://www.turkiye.gov.tr/ adresi çöktü ve şuan itibariyle hiçbir işlem yapılamıyor.

e-Devlet soy ağacı sorgulama nedir, nasıl yapılır?

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından veritabanı e-Devlet'e entegre edilen yeni sistem sayesinde ailenizin 1800'lü yıllara varana kadar geçmişini sorgulayabiliyorsunuz.

e-Devlet soy ağacı sorgulama işlemini şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Kullanıcı bilgilerinizle e-Devlet hesabınıza giriş yapın.
  2. Giriş yaptıktan sonra Kurumlar bölümüne tıklayın ve buradan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kategorisini seçin.
  3. Bu bölümde alt kategori olarak Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama seçeneğini seçerek e-Devlet soy ağacı sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Şuan için e-Devlet sisteminde sıkıntı olduğundan dolayı soy ağacı sorgulama işlemi yapılamıyor.

Güncelleme: e-Devlet sisteminde yaşanan aşırı yoğunluktan dolayı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü soy ağacı sorgulama hizmeti geçici olarak durduruldu.

15 Şubat 2018 Güncelleme: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü soy ağacı sorgulama hizmeti e-Devlet üzerinden tekrar hizmete açıldı. Yukarıdaki adımlar yardımıyla soy ağacı sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

omercik omercik (9418)