8000 TL bütçeli laptop önerileri

Yeni laptop alacağım çoğunlukla film izleme, müzik dinleme, internet'e girme için kullanırım bazen de oyun oynarım. bios'u kolay modlanabilen (açılış resmini değiştirme, gizli ayarları gösterme, türkçeleştirebilme gibi), aşırı ısınmayan, çabuk bozulmayan, garanti hizmeti düzgün, sürücülerine telemetri eklemeyen özellikte olsun. markası da hp, toshiba, asus, acer, pb, dell dışında olsun. Bütçe en fazla 8000.

kaydolum kaydolum (97)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Monster Tulpar T5 V17.1.1 --> Link

    Lenovo Yegion Y520 --> Link

    malgibiolan malgibiolan (307)
    5 yıl önce cevaplandı

      Dell olmasın demişsin ama ben yine de yazayım belki fikrin değişir:

      Bütçesi en yüksek 8000 TL olan laptop için arama kriterlerim:

      • 8. nesil i7 işlemci
      • 6 çekirdekli Intel® Core™ i7-8750H Processor işlemci
      • En az 256GB SSD
      • 16GB RAM
      • En az 6GB ekran kartı

      Dell Gaming G515 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1060 Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

      Daha büyük ekran olsun 17inç olsun dersen

      Dell Gaming G317 Intel Core i7 8750H 16GB 2TB + 256GB SSD GTX1060 Freedos 17.3

      Dell olmasın başka marka olsun dersen: Monster

      Monster Tulpar T5 V17.1.1 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD GTX1060 Windows

      hakan hakan (15424)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Neden Dell olmasın demişki? Dell en iyi markalardan biridir. Özelliklede laptop'larda.. Destek ve teknik servis hizmetleride aynı şekilde (Hala devam ediyormu bilemiyorum ama mesela "yerinde servis" müthiş bir hizmet) @hakan HP dışında mesajında belirttiklerinin hepside iyi markalar. Farklı modelleri farklı kalitede olurlar ama genel olarak ve diğer markalarla kıyaslandığında tercih edilebilir markalardır bunlar (Fakat Toshiba laptop üretimini bıraktı galiba) @kaydolum temmuz 5 yıl önce
      • @temmuz hocam @kaydolum Dell ile ilgili belki kötü bir tecrübe yaşamıştır. Yoksa ben de seninle ayı fikirdeyim. Uzunca süre Dell kullandım herhangi bir sorun da yaşamadım. Teknik servis olarak da gayet iyiler. hakan 5 yıl önce