Adobe Flash'da SWF dosyasında Transparan zemin (background) nasıl yapılır?

Adobe Flash ile oluşturduğum bir animasyonum var. Zeminine renk vermememe rağmen zenim rengi beyaz görünüyor. HTML dosyasına SWF olarak publish etmeme rağmen yinede animasyonun arka planı beyaz görünüyor. SWF dosyasının zemin rengini nasıl transparan / şeffaf yaparım?

Adobe Flash'da SWF dosyasında Transparan zemin (background)  nasıl yapılır?

ceyda ceyda (312)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Adobe Flash Professional içerisde Publish Setting içerisinden SWF dosyasının zeminini şeffaf yani transparan yapmak mümkündür.

    Adobe Flash içerisinde Publish Setting WMODE ayarını eklemeniz için destek sağlar.

    Adobe Flash Professional içerisinde

    1. File tıklayın. Sonra  Publish Settings'e gelin.
    2.  HTML 'i seçin.
    3. Window Mode menuden  Transparent Windowless seçin.
    4. Çalışmanızı Publish edin.

     Dreamweaver veya benzer bir editör kullanıyorsanız WMODE manuel olarak de ekleyebilirsiniz.

    1. Dreamweaver içerisinde menüden SWF dosyanızı HTML belgesine ekleyin.
    2. Tasarım GörünümüDesign View de SWF dosyasını seçin.
    3.  Properties / özellikler bölümünden Parameters / parametreleri seçin.
    4. Parametre için wmode değer için de transparent girin.
    5. HTML belgesini kaydedin.
    ceyda ceyda (312)