Ağ bağlantısında "bağlantı sınırlı veya bağlantı yok" hatası

Kablosuz veya kablogu ağa baglantı yapmak istediğinizde ağ baglantı işaretinin üzerinde sarı ünlem ile gösterilmiş "bağlantı sınırlı veya bağlantı yok" uyarısı görüyorsunuz. Hiçbir şekilde internete çıkamıyorsunuz. Ne yapmanız gerekir?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazı durumlardan ötürü düzgün çalışan windows ağ yapınız "bağlantı sınırlı veya bağlantı yok" hatası ile çalışmamaya başlayabilir.
    Ağ'ı onarma işlemi yaptığınızda Ağ adresi alınamadığına dair bir uyarı alırsınız.
    Manuel olarak IP verdiğinizdede sistem düzelmediyse şu yöntemleri sirasiyla deneyebilirsiniz.

    1. Adsl modeminiz yada Ip dağıtıcı cihazınız yanlış yapılandırılmış olabilir.

    2. Kablo ile ağa bağlanıyorsanız kablo bağlantınızın doğru olduğunu tekrar kontrol edin.

    3.Firewall (Güvenlik duvarı) kullaniyorsaniz firewall'u devre dışı bırakıp bağlanmayı deneyin.

    4. Ağ kartınızı yeniden yeniden sisteme tanıtın.

    5.IP ( ag adresi)  adresi yığınını resetmeyi deneyin.  Resetleme işlemi için bu yazılımı  indirip çalıştırın.

    WinsockXPFix

    alattin alattin (16999)