Asp.Net MVC: head etiketleri arasına js dosyası nasıl eklenir?

Asp.Net MVC'de razor kullanarak herhangi bir View içerisine eklediğim javascript dosyalarının _Layout.cshtml sayfasının <head></head> etiketleri arasında diğer javascript dosyalarıyla birlikte çağırılmasını istiyorum. Nasıl yapacağım? <head></head> etiketleri arasına javascript dosyası nasıl eklenir?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ViewOrnegi.cshtml dosyasında sayfanın içerisinde istediğimiz bir yerde

    @section JavaScriptler
    {
       <script type="text/javascript" src="@Url.Content("/Scripts/SomeScript.js")"></script>
       <script type="text/javascript" src="@Url.Content("/Scripts/AnotherScript.js")"></script>
    }

    şeklinde bir "section" (bölüm) oluşturuyoruz.

    Oluşturduğumuz bölümü (section) Layout sayfasında çağırmak için ise;

    _Layout.cshtml sayfasında head etiketinin içerisine

    <head>
        <script type="text/javascript" src="@Url.Content("/Scripts/jquery-1.6.2.min.js")"></script>
        @RenderSection("JavaScriptler", required: false)
    </head>

    şeklinde yazıyoruz.

    Böylece oluşturduğumuz JavaScriptler bölümünün içerisindeki her şey <head></head> etiketlerinin içerisine kopyalanmış oluyor.

    EceKoc EceKoc (834)