Asp.Net Web.config için MachineKey nasıl üretilir?

Asp.Net uygulamanızı çok sık yeniden başlatmanız gerekebiliyorsa, bu bilerek veya, uygulamanızdaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir, veya uygulamanız bir web farm (bir yük dengeleyicinin arkasında, birbiriyle paralel çalışan sunucular) içinde çalışıyorsa uygulamanıza statik MachineKey tanımlamanız gerekecektir.

Aksi takdirde şu şekilde hatalar alabilirsiniz.

If this application is hosted by a Web Farm or cluster, ensure that all machines are running the same version of ASP.NET Web Pages and that the <machineKey> configuration specifies explicit encryption and validation keys. AutoGenerate cannot be used in a cluster.

Asp.Net uygulamalarında statik MachineKey nasıl üretilir?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net uygulamaları için  Statik MachineKey oluşturmak için

    1. IIS açın.
    2. Bütün sunucu için üretecekseniz, IIS içinde sunucu adını tıklayın. Bu işlem  .NET framework klasörü içerisindeki root web.config dosyasını değiştirecektir. Statik MachineKey sadece bir web sitesi için üretecekseniz, IIS içinde web sitesini seçerek bu işlemleri tekrar edin.Sadece bir web sitesi seçiliyken bu işlemleri yaparsanız sadece o site için machinekey üretmiş olursunuz ve sadece o web sitesinin web.config'i değişmiş olur.
    3. Asp.Net bölümünde, sağ panelde, MachineKey ikonunu çift tıklayın.
    4. Konfigurasyon dosyanızdan MachineKey bilgisi okunacaktır ve arayüzde görüntülenecektir. Eğer daha önceden konfigür etmediyseniz, şifreleme metodu ve bazı seçenekler gelecektir
    5. Sağ tarafdan Action altında Generate Keys tıklayın.  Machinekey oluşturulacaktır.
    6. Apply derseniz web.config dosyanıza bu  MachineKey kaydedilecektir.
    alattin alattin (16984)