Asp.Net 'de BCrypt nasıl kullanılır?

Asp.Net veya .Net ortamında  BCrypt nasıl kullanılır?

Asp.Net'de C# dili kullanılarak parola gibi önemli veriler nasıl BCrypt ile karıştırılır?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BCrypt nedir? bilmiyorsanız önce lütfen bu yazıyı okuyun.

    BCrypt .Net ortamında kullanımı oldukça basittir.

    Visual Studio içerisinde projenizin referanslarını (References) sağ tuşla tıklayın ve Manage Nuget Packages seçin.

     Nuget Packages penceresinde "Online Search" kutusuna BCrypt yazın ve aratın. Fabian Vilers tarafından geliştirilen BCrypt paketini seçin ve Install tıklayın.

    BCrypt Visual Studio Nuget Yükleme

    BCrypt paketini yükledikten sonra projenize, DevOne.Security.Cryptography.BCrypt direktif olarak eklemelisiniz.

    using DevOne.Security.Cryptography.BCrypt;

    BCrypt kullanım şekli şu şekilde, parola olarak uzmanim.net kullanılmıştır.

     public void BCryptTest()
            {

                string salt = BCryptHelper.GenerateSalt(6) // Work Factor 6, bu değer arttıkça işlem hızı yavaşlayacaktır. Varsayılan 10 dur.;
                var hashedPassword = BCryptHelper.HashPassword("uzmanim.net", salt); // BCrypt ile parolayı karıştırıyoruz.
              Console.WriteLine(BCryptHelper.CheckPassword("uzmanim.net", hashedPassword)); // Parolayı kontrol etme metodu

            }

     BCryptHelper.GenerateSalt metoduna geçilecek olan logRounds parametresi şifre kontrol için gerekli kaynak miktarını belirler. Work Factor katlanarak artar. Her artış iki katı kadar bir iş yükü demektir.

    alattin alattin (16984)