Asp.Net'de cookie alt alan adları (sub domains) arasında nasıl kullanılır?

kullanici.uzmanim.net

www.uzmanim.net

blog.uzmanim.net gibi alt alan adları kullanıyorsanız asp.net ile cookilere erişirken sorun yaşayabilirsiniz.
Bu sorunu aşmak için cookie oluştururken domain özelliğini kullanmanız gerekir.

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HttpCookie hc = new HttpCookie("uzmanimNet", "uzmanim.net"); // cookie ad ve değer
    hc.Domain = ".uzmanim.net"; //  alan adınız  nokta (.) ile başlamalı
    hc.Expires = DateTime.Now.AddMonths(3); // cookie ne zaman sonlanacak
    HttpContext.Current.Response.Cookies.Add(hc); // cookie kullanıcının bilgisayarına gönder

    Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi  alan adınızın başına "." koydugunuzda sorun hallolacaktır.

    alattin alattin (16984)