Asp.Net ile kalıcı permanent 301 yönlendirme nasıl yapılır?

Web uygulamanızda bir linki kalıcı olarak değiştirmek, farklı bir adrese taşımak istiyorsanız bunu arama motorlarına, örneğin google, 301 hata kodu ile bildirmeniz gerekmektedir.

Örnegin uzmanim.net/uyeol.aspx şeklindeki üyelik formunuzun adresini günün birinde uzmanim.net/kayit

şeklinde değiştirmek isteyebilirsiniz. Arama motorları eski sayfanın adresini daha önceden indekslediği için bunu arama motorlarına bildirmezseniz SEO açısından hatalı bir işlem yapmış olursunuz.

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asp.Net 301 kalıcı yönlendirmeyi C# dili ile şu şekilde yapabilirsiniz:

    private void Page_Load(object sender, System.EventArgs e)
    {
    Response.Status = "301 Moved Permanently";
    Response.AddHeader("Location","http://www.uzmanim.net/Hesap/Kayit");
    Response.End();
    }

    Asp.Net 301 kalıcı yönlendirmeyi Vb.Net  dili ile şu şekilde yapabilirsiniz:

     Private Sub Page_Load(sender As System.Object, e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
          Response.Status = "301 Moved Permanently"
          Response.AddHeader("Location","http://www.uzmanim.net/Hesap/Kayit")
          Response.End()
    End Sub

    alattin alattin (16984)