Asp.net Server Error in / Application Hatası

Localimde Çalışan App_Data Klasörünü Sunucuya Attığımda Aşağıdaki Hatayla Karşılaşıyorum. Çözümü Nedir?

HATA:

Database C:\INETPUB\WWWROOT\domainname\APP_DATA\DATABASE1.MDF cannot br upgraded because it is read-only or has read-only files. Make the database or files writable, and rerun recovery.

An attempt to attach an auto-named database for file c:\inetpub\wwwroot\domainname\App_Data\Database1.mdf failed A database with the same exists, or specified file cannot be opened or it is located on UNC share.

omertufan omertufan (13)
10 yıl önce sordu

  • güzel soru, teşekkürler alattin 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Veritabanı dosyasının olduğu APP_DATA klasörüne uygulamanızın yazma yetkisi yok bu sebepten yukarıdaki hatayı alıyorsunuz.

Sunucu üzerinde IIS_IUSRS kullanıcısına APP_DATA klasörü için yazma yetkisinin verilmiş olması gerekiyor.

alattin alattin (16999)