Asp.net mvc login kimlik dogrulamasi ipad ve mobil cihazlarda calismiyor

Asp.net mvc uygulamasinda bulunan login  mobil cihazlar haricinde dogru calisiyor. Bilgisayardan kontrol ettigimde kullanici adi ve parola ile login olabiliyorum, fakat bunu ipad den denedigimde login gerceklesmis gibi gorunuyor adres satirinda uzunca bir login ahahtari cikiyor. Fakat diger sayfalar tikladigimda login isleminin gerceklesmedigini goruyorum. Sorun ne olabilir?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    web.config dosyanızda bir değişiklik yaparak cookie kullanmaya zorlamalısınız. Ekleyeceğiniz özellik ve değer cookieless=UseCookies

    web.config dosyanızı şu şekilde değiştirin:

    <authentication mode="Forms">
          <forms loginUrl="~/Account/Login" timeout="2880" cookieless="UseCookies" />
     </authentication>

    bu satır ipad, iphone, android mobil cihazlardaki login sorununuzu çözecektir.

    alattin alattin (16999)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Aynı sorun bende de vardı. İşe yaradı. cemkara 10 yıl önce
    • İşe yaramasına sevindim. alattin 10 yıl önce
    • Tam aradığım şey bu! Teşekkürler! murat 10 yıl önce