Asp.net uygulamalarında tarih ay/gün/yıl düzeninde neden görünür?

Asp.net web uygulamalarında tarih alanları TR formatı olan gün.ay.yıl formatından farklı olarak neden ay/gün/yıl şeklinde görünür?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tarih formatının farklı görünmesinin sebebi uygulamanızın sunucunun varsayılan kültür değerinde görüntülenmesi olabilir. Tüm asp.net uygulama sayfalarında tarih formatın Türkiye düzeninde görüntülenmesi için web.config dosyası içerisinde globalization bölümünde culture ve uiculture özelliklerinin eklenmesi gerekmektedir.

    Web.config dosyanızın <system.web> bölümü içerisine şu satırı ekleyin.

       <globalization culture="tr-TR" uiCulture="tr"/>

    alattin alattin (16999)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Tam da aradığım şey. Teşekkürler! hakan 10 yıl önce