C#'da HttpWebResponse Location Değerini nasıl aldırabilirim?

HttpWebRequest ile yapmış olduğum site linlerinde yönlendirme var. QueryString değerlerine göre yönlendirme yapıyor.

Siteye aşağıdaki link ile bir istekde bulunduğumda,

/index.php?option=com_&task=urun&ref=a&sid=CHS87GGM38&urunid=27708

Gelen yanıt ResponseHeaders linki

Location: index.php?option=com_&task=urun&ref=a&syf=JTF207-TRW-54

Location linkini sayfa yönlendirmesi yapmadan nasıl alabilirim?

emkoroglu emkoroglu (327)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle yönlendirme olduğu için istekde bulunmadan önce bazı ayarlamalar yapmamız gerekiyor.

    HttpWebRequest Istek = (HttpWebRequest)WebRequest.Create("http://www.uzmanim.net/index.php?&task=urun&ref");

     Yönlendirme linkini Response.Headers 'den alabilmemiz için Webrequestin "AllowAutoRedirect" false yapmamız gerekiyor.

    Istek.AllowAutoRedirect = false;
    var response = Istek.GetResponse();
    string location = response.Headers[HttpResponseHeader.Location]; // Response Header Değerlerinden Location' nun değerini aldık.

    emkoroglu emkoroglu (327)