C#' da MySql Veritabanı'ndan Xml'e Veri Aktarmayı Nasıl Yapabilirim?

cSharp'da MySql Veritabanı kullanıyorum. Veritabanından bir tablonun içersindeki verileri nasıl Xml dosyasına yazdırabilirim?

emkoroglu emkoroglu (327)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle bağlantı sağlayacağımız veritabanı bilgilerini yazıyoruz.

    MySqlConnection baglanti = new MySqlConnection("server=localhost;uid=root;Password=;Database=urunler");
    MySqlDataAdapter da = new MySqlDataAdapter();
    // DataAdapter tanımladık. DataAdapter uygulamamız ile veritabanı arasında select,delete,insert gibi verilerin işlem görmesi işlemlerini gerçekleştirir.
                        DataSet ds = new DataSet("Channel"); //item Etiketi ekledik.
                        MySqlCommand command = new MySqlCommand("select * from tbl_liste", baglanti); // okunacak verinin tablo adını yazıyoruz
                     if (baglanti.State == ConnectionState.Closed) // Eğer veri tabanı baglantısı kapalıysa ac
                                baglanti.Open();
                            da = new MySqlDataAdapter(command);
                            da.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text;
                           da.Fill(ds, "Channel2"); //Element Ekledik.
                            ds.WriteXml(@"Xml.xml"); //Xml dosyanın kayıt edileceği yer

    emkoroglu emkoroglu (327)