C#'ta Değişken/Özellik tanımlamada '?' (soru işareti) neden kullanılır?

public int? ornekOzellik { get; set; }
int? ornekDegisken;

şeklindeki tanımlamalarda '?' (soru işareti) ne için kullanılır?

Değişken / Özellik tanımlamada türden sonra eklenen '?' (soru işareti) karakteri ne ifade eder? Anlamı nedir?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Değişken / Özellik tanımlarken kullandığımız '?' (soru işareti), tanımlanan değişkenin / özelliğin null (boş) değere sahip olabileceğini gösterir.

    EceKoc EceKoc (834)