CLR Hatası 80004005

.Net ile yazılmış uygulamarı açarken CLR Hatası 80004005 şeklinde hata alıyorum.

Bilgisayarı yeniden başlattığımda da her seferin de CLR Hatası 80004005 hatası ile karşılaşıyorum.

CLR Hatası 80004005 hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     CLR Hatası 80004005 hatasının temel kaynağı Microsoft .NET Framework hizmetinin düzgün çalışmamasıdır.

    .Net ortamında geliştirilmiş olan uygulamalar Microsoft .Net Framework hizmetine ihtiyaç duyarlar. Bilgisayarınızda farklı .net Framework versiyonları yüklü olabilir.

    C:\Windows\Microsoft.NET\Framework yolundan bilgisayarınıza hangi frameworkler yüklü görebilirsiniz.

    Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce Windows işletim sisteminin güncellemelerinin tamam olduğundan emin olun.

    CLR Hatası 80004005 hatası sorun giderme aşamaları

    1. .Net Frameworkü yeniden yükleyin.
      .Net Framework 4 indir buradan yükleyebilirsiniz.
      .Net Framework 4.5 indir buradan yükleyebilirsiniz.
      Yüklemelerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    2. Sorun devam ediyorsa .Net Framework onarım aracı ile .Net Framework'ü onarmayı deneyin.
      .Net Framework onarım aracını indir linkinden yazılımı iindirebilirsiniz. İşlem sonrasında  bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorun devam ediyorsa sonraki aşamaya geçin.
    3. .Net Framework hizmeti çalışıyormu kontrol edin.
      Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Yönetimsel Araçlar yolunu izleyin.
      Hizmetleri tıklayın.
      Microsoft .NET Framework NGEN v2.0.50727_X64
      Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X64
      Microsoft .NET Framework NGEN v2.0.50727_X86
      Microsoft .NET Framework NGEN v4.0.30319_X86
      Servislerinin durumlarının Başladı olduğundan emin olun. Çalışmıyor durumdaysa servisi iki kere tıklayın özelliklerine girin. Başlanğıç Türü : Otomatik olarak ayarlayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    hakan hakan (15424)