CSS ile kelimeler arası boşluk (word-spacing) nasıl verilir?

CSS ile kelimeler arası boşluk (letter-spacing) nasıl yapılır?

CSS ile kelimeler arası boşluğu nasıl açabilirim?

CSS ile kelimeler arası boşluk ayarlama nasıl olur?

CSS word-spacing nedir? nasıl kullanılır?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CSS ile kelimeler arası boşlukları ayarlamamız CSS özelliklerinden word-spacing kullanırız.

    word-spacing : Kelimeler arasındaki boşluk değerini belirlemek için kullanılır. Eksi değer alabilmektedir.

    word-spacing Kullanımı

    p {
        word-spacing: 15px;
    }

    Kelimeler arasındaki boşluğumuz 15px olacak şekilde uygulanacaktır.

    ergin ergin (2539)