CSS ile resim küçültmek ?

CSS de div background olarak koyduğum resim div'in genişliğinden ve yüksekliğinde büyük olduğu için resim kesik, kırpılmış gözüküyor. CSS ile resim kesilmeden kırpılmadan resmi nasıl küçültebilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

fenerbahce fenerbahce (107)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CSS ile resim boyutlandırmayı background-size ile yapabilirsiniz. background-size kullanımı ile ilgili daha önce paylaştığım cevabı kullanarak yapabilirsiniz.

    CSS3 background-size özelliği ile resim boyutlandırma nasıl yapılır?

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için çok teşekkürler. fenerbahce 10 yıl önce