Conficker Virüsü nedir? Nasıl Temizlenir?

Virüs Türevleri:

  • WORM_DOWNAD.AD
  • W32/Conficker.worm
  • Worm:Win32/Conficker.gen!A
  • Worm:W32/Downadup
  • Net-Worm.Win32.Kido

Tehlike Derecesi : Yüksek

Bu zararlı yanlışlıkla çalıştırıldığında rastgele bir isimle kendisini sistem klasörünün altına kopyalar.
Bu yol genellikle C:\Windows\system32 yoludur.
Kayıt defterine

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\{random}\Parameters\"ServiceDll" = "Path to worm"
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\{random}\"ImagePath" = %SystemRoot%\system32\svchost.exe -k netsvcs

değerlerini girer.
Ayrıca  aşağıdaki adreslere bağlantı yapmaya çalışır.
hxxp://www.getmyip.org
hxxp://getmyip.co.uk
hxxp://checkip.dyndns.org
hxxp://whatsmyipaddress.com

Aşağıdaki adresten başka bir zararlı yazılımı indirmeyi dener.
hxxp://trafficconverter.biz/[Removed]antispyware/[Removed].exe

Bilgisayarımda bu zararlılının bulaştığını nasıl anlarım?
Admin paylaşımlarına erişim engelleniyorsa veya paylaşımlara girilmeye çalışıldığında sistem bilgisayar yanıt vermiyorsa.,
Size ait olmayan zamanlanmış görevler oluşturulmuşsa
Bazı güvenlik sitelerine giriş yapamıyorsanız.
Aşağıdaki kelimeleri içeren web sitelerine giriş yapamıyorsanız.
grisoft
eset
nod32
f-prot
jotti
kaspersky
f-secure
computerassociates
networkassociates
etrust
panda
sophos
trendmicro
mcafee
norton
symantec
microsoft
Muhtemelen virüsün tehdidi altındasınız. Ne yapmanız gerekir?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ÇÖZÜM:

    Öncelikle Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB958644) yüklenmelidir.
    Windows XP Güvenlik Güncelleştirmesi (KB958644) güncellemesini buradan indirebilirsiniz.

    Symantec Firmasının Temizleme aracını indirin.
    W32.Downadup
    W32.Downadup.B

    FixDownadup.exe Temizleme aracının buradan indirebilirsiniz.

    Bütün programları kapatın. İndirmiş olduğunuz Fixdownadup  yazılımı çalıştırın ve  Accept butonunu tıkladıktan sonra Scan butonunu tıklayın.

    Tarama işlemi bittikten sonra bilgisayrınızı yeniden başlatın ve Tekrardan  Fixdownadup yazılımı çalıştırın.

    Antivirüs yazılımınızı güncelleyin ve Tam tarama gerçekleştirin.

    Antivirüs yazılımına sahip değilseniz

    Ücretsiz
    Avast Antirüs
    AVG  Antivirüs

    yazılımlarından birisini indirip yükleyin.

    alattin alattin (16984)