HTML id özelliği için geçerli değerler nelerdir?

HTML elementleri yaratırken, id özelliğinin alabileceği geçerli değerler nelerdir?

HTML elementlere id ataması yaparken hangi kurallara uyulmalıdır?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTML id ve name özelliği için kullanılabilecek geçerli değerler şu kurallara uymalıdır:

    • HTML'de id ve name özelliği harf ile başlamalıdır.
    • HTML'de id ve name özelliği harf ile başladıktan sonra sayı, alt tire, tire, nokta, iki nokta üst üste ile devam edebilir.
    • HTML'de id ve name özelliği boşluk ve özel karakter içermemelidir (&%* vb.)
    • HTML'de id ve name özelliği en az bir karakter uzunluğunda olabilir.
    • Ayrıca id özelliği case sensitive yani büyük küşük harf duyarlıdır. TamAd ve tamad aynı değildir.
    alattin alattin (16984)