"HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error " hatası Asp neden çalışmıyor?

Bilgisayarımda asp yi çalıştırmak istediğimde şöyle bir hata alıyorum =

HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error

Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor.

Ayrıntılı Hata Bilgileri

Modül    ConfigurationValidationModule

Bildirim   BeginRequest

İşleyici    ASPClassic

Hata Kodu     0x80070490

Yapılandırma Hatası     Bölüm bildirimi eksik olduğundan, 'system.web/httpModules' yapılandırma bölümü okunamıyor

Yapılandırma Dosyası    \\?\C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\config\web.config

İstenen URL    http://localhost:80/menu.asp

Fiziksel Yol     C:\inetpub\wwwroot\menu.asp

Oturum Açma Yöntemi    Henüz belirlenmedi

Oturum Açan Kullanıcı   Henüz belirlenmedi

Yapılandırma Kaynağı

Bağlar ve Daha Fazla Bilgi

Bu hata, Web sunucusunun veya Web uygulamasının yapılandırma dosyasını okumada sorun olduğunda oluşur. Bazı durumlarda, olay günlükleri bu hataya neyin neden olduğunu hakkında daha fazla bilgi içerebilir.

Daha fazla bilgi alın »

Lütfen yardım edin bu sorunu ortadan nasıl kaldırırım?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,
    problem web.config dosyanızdaki eksik yada hatalı XML elementlerinden kaynaklaniyor.
    Bunu düzeltmek için:

    Çözüm 1
     C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\CONFIG\
    Altinda bulunan web.config dosyasini Notepad yada benzer bir editör ile açın.

    <system.web></system.web>
    etiketleri arasında alttaki etiketlerin olduğundan emin olun. Yoksa ilave edin.

    <httpModules>

    <add name="OutputCache" type="System.Web.Caching.OutputCacheModule" />

    <add name="Session" type="System.Web.SessionState.SessionStateModule" />

    <add name="WindowsAuthentication" type="System.Web.Security.WindowsAuthenticationModule"/>

    <add name="FormsAuthentication" type="System.Web.Security.FormsAuthenticationModule" />

    <add name="PassportAuthentication" type="System.Web.Security.PassportAuthenticationModule"/>

    <add name="RoleManager" type="System.Web.Security.RoleManagerModule" />

    <add name="UrlAuthorization" type="System.Web.Security.UrlAuthorizationModule" />

    <add name="FileAuthorization" type="System.Web.Security.FileAuthorizationModule" />

    <add name="AnonymousIdentification" type="System.Web.Security.AnonymousIdentificationModule"/>

    <add name="Profile" type="System.Web.Profile.ProfileModule" />

    <add name="ErrorHandlerModule" type="System.Web.Mobile.ErrorHandlerModule, System.Web.Mobile, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a" />

    <add name="ServiceModel" type="System.ServiceModel.Activation.HttpModule, System.ServiceModel, Version=3.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089" />

    </httpModules>

    Çözüm 2.
    Veya standart bir  düzgün çalışan bir bilgisayarda web.config dosyasını alın ve  C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\CONFIG\ altındaki web.config üzerine kaydedin.

    alattin alattin (16999)