Html'de Div elementi içindeki div elementi yatayda nasıl ortalanır?

CSS ile Div elementi içerisindeki Div elementini yatay olarak nasıl ortalarım?

DisKutu'nun genişliği 100%

<div id="DisKutu" style="width:100%">
    <div id="IcKutu">İçerik İçerk</div>
</div>
alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Html'de Div elementi içindeki div elementini yatayda ortalayabilmek için Css ile şu kuralı yazmanı yeterli olacaktır.

    IcKutu Div elementi için

    #IcKutu {
        width: 50%;
        margin: 0 auto;
    }

    margin: 0 auto;  Div ortalama için yeterli olacaktır. width ile genişliği dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. IE8+ ve yukarısını hedefliyorsanız IcKutu Div elementi için şu kodu kullanmanız daha iyi olacaktır.

    #IcKutu {
        display: table;
        margin: 0 auto;
    }

    alattin alattin (16999)