IIS'de urlCompression nedir?

Asp.Net uygulamamda Web.config dosyamın içinde

<urlCompression doDynamicCompression="true" />

gibi bir satır var. urlCompression nedir? urlCompression ne işe yarar?

alattin alattin (16999)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Özetle;
    web.config içerisinde

     <system.webServer>

    elementinin içinde bulunan urlCompression özelliği istemciye iletilecek içeriğin sıkıştırıp sıkıştırılmayacağını belirler.

     <urlCompression doDynamicCompression="true" doStaticCompression="true" />

    Web.config içerisindeki yukarıdaki satırda

    • doDynamicCompression  IIS'e dinamik olarak üretilen içeriğin sıkıştırmasını söyler. ASP, PHP, ASP.NET  gibi teknolojilerin ürettiği dinamik içerik doDynamicCompression=true ise sıkıştırılacaktır.

    • doStaticCompression  IIS'e statik içeriğini sıkıştırmasını söyler. HTML, text, PDF, JPEG gibi statik içerik doStaticCompression=true ise sıkıştırılacaktır.

    alattin alattin (16999)