Iphone 5 wi-fi internette çok yavaş

Iphone 5 kullanıyorum. Evdeki Wireless/ Kablosuz ağıma bağlanıyorum. Bağlantı gücü oldukca iyi görünüyor. Fakat internet siteleri çok yavaş açılıyor.

Bunun sebebi ne olabilir?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Pek çok Iphone 5 kullanıcısının yaşamış olduğu
    sorunu yaşıyorsunuz.
    Aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz:

    1. Manuel olarak DNS ayarlarını değiştirin.
    Ayarlar(Settings) > Wi-Fi girin ve bağlı olduğunuz ağın yanındaki mavi oka dokunun. DNS'e dokunun ve
    Google DNS bilgilerini girin 8.8.4.4 veya 8.8.8.8

    2.Bazı kablosuz modem uyumsuzluklarından dolayı sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
    Kablosuz modeminiz güvenlik ayarı WPA2 olarak ayarlıysa bunu WEP olarak değiştirin ve bu şekilde deneyin.
    WEP WPA2 ye oranla daha güvensizdir bunu unutmayın.

    alattin alattin (16984)