Lambda ifadelerinde string birleştirme mümkün mü?

Veritabanınında üye tablomda ad ve soyad olarak iki kolonum var. Microsoft  Entity framework ve lambda ifadeleri ile bu alanlarda sorgulama yapmak istiyorum. Fakat yapmak istediğim Ad ve Soyad alanlarını TamAd gibi tek bir kolonmuş gibi sorgulamak. Sorgula gelecek değer "Ahmet Mehmet Tekin" gibi bir değer olacak.  Bu sebepten her iki alanı birleştirip tek bir alan gibi sorgulamalıyım. Kullandığım teknolojiler C#, Microsoft Entity Framework, Asp.Net

Lambda ifadelerinde string birleştirme mümkün mü?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    string AdSoyad = "Ahmet Mehmet Tekin";
    var uye = db.Uye.Where(u => u.Ad + " " + u.Soyad == AdSoyad).FirstOrDefault();
                    if (uye != null)
                    {
    //yap
                    }

    yukarıdaki örnekte olduğu gibi lambda ifadelerinde + operatoru ile string birleştirme mümkündür.

    alattin alattin (16984)