Lenovo notebooklar için en doğru pil battery ayarı hangisidir?

Lenovo laptopların yani dizüstü bilgisayarların içerisinde bulunan Energy Management / Enerji yönetimi ile notebook pilinizin ömrünü uzatmanız ve daha verimli kullanmanız mümkün.

Peki pilin ömrünü uzatmak için yapılması gereken doğru ayar hangisidir?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Lenovo dizüstü bilgisayarlar içinde yüklü olarak gelen Enerji yönetimi  / Energy Managementyazılımı ile pilinizi en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Notebook pillerinin tasarım kapasitesi %80'dir.

    Lenovo enerji yönetimi size iki seçenek sunar

    1. Optimize for Battery Runtime
      Fişe takılı değilken dayanma süresini maksimuma çıkartır. Pilinizi %100'e kadar şarj eder. Bu da tasarım kapasitesi olan %80 aşılması anlamına gelir ve pilinizin yaşam ömrü kısalır.
    2. Optimize for Battery Lifespan
      Bu seçenek pilinizin maksimum %80'e kadar dolmasını sağlar. Bu da fişe takılı değilken daha kısa çalışma süresi fakat daha uzun pil yaşam ömrü demektir ve bu tercih edilen ayarınız olmalıdır.

    lenovo enerji yönetimi en doğru pil ayarı

    Ayrıca  Lenovo Prize takılı dolmuyor hatası gibi bir uyarı alırsanız ve piliniz şarj olmuyorsa buradan neler yapmanız gerektiğini ögrenebilirsiniz.

    alattin alattin (16984)