Microsoft Surface 2 özellikleri nelerdir?

Microsoft Surface 2 teknik, donanım ve uygulama özellikleri nelerdir?

Microsoft Surface 2 kaç farklı sürümü bulunmaktadır?

Microsoft Surface 2 tanıtımı ne zaman yapılacaktır?

fenerbahce fenerbahce (107)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft Surface 2' yi Microsoft gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle Surface tabletini 2. sürümünü  22 ekim'de tanıtacağını duyurdu. Yeni Microsoft Surface 2 ilgi çekici teknik detaylara sahiptir. Microsoft Surface 2   Surface 2 (Surface RT 2) ve Surface Pro 2 şeklinde iki farklı Surface sürümü bulunacaktır.

    Surface 2 (Surface RT 2)’de NVIDIA Tegra 4 işlemcisi kullanılıyor. Surface Pro 2′de ise Intel’in 4. nesil Core i5 işlemcisi yer almaktadır. Her iki modelde de 10.6 inç’lik ekran olup ve 1920×1080 piksel çözünürlük sunacaktır.

    Her iki ürün içinde WiFi ve bellek için BUS hızı arttırılırken, CPU hızı da dikkat çekecek seviyede yükseltildiği belirtilmiştir. Batarya dayanma süresinin önceki jenerasyona göre yüzde 25 arttığı belirtilmiştir.

    Microsoft'un, düşük ışık seviyesinde dahi başarılı bir performans sunacağını vadettiği yeni ön yüz kamerası ise 3 inç boyutundadır. Surface 2 sahipleri aynı zamanda Skype üzerinden ücretsiz aramalar yapabilecek ve 200GB'lık SkyDrive alanına sahip olacaktır.

    Surface 2 (Surface RT 2) Teknik Özellikleri:

    • Chipset: Nvidia Tegra 4
    • Ekran: 10.6-inç, ClearType Full HD (1920×1080)
    • Batarya: 8 saate kadar
    • Ağırlık: 680 gram
    • Kalınlık: 9.3 mm
    • Bağlantı: USB 3.0 ,W-Fi,HD video çıkışı, Bluetooth 4.0
    • microSD kart desteği: (64 GB)
    • Arka ve ön kamera
    • Depolama: 32 GB ve 64 GB
    • Windows 8 RT 8.1
    • Yazılım: Office Home & Öğrenci 2013 RT
    • Fiyat: 32 GB 499 Dolar ve 64 GB 599 Dolar olarak belirlenmiştir.

    Surface Pro 2 Teknik Özellikleri:

    • Chipset: Intel Core i5
    • Batarya: 7-8 saat’e kadar
    • Ağırlık: 907 gram
    • Kalınlık:13.4 mm
    • Bağlantı: USB 3.0, Wi-Fi, HD video çıkışı, Bluetooth 4.0
    • microSD kart desteği: (64 GB)
    • Arka ve ön kamera, 720p destekli
    • Depolama: 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB
    • Windows 8.1 Pro
    • Yazılımı: Bing uygulamaları
    • Fiyat: 64 GB 999 Dolar, 128 GB 1299 Dolar, 256 GB 1699 Dolar olarak belirlenmiştir.

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

    • çok teşekkürler. çok faydalı ve detaylı bir açıklama olmuş.. fenerbahce 10 yıl önce